Klinika VIVADENTAL oraz Instytut VIVADENTAL laureatami Godła „Teraz Polska”!

Kompleksowe usługi stomatologiczne VIVADENTAL SMILE DESIGN oraz program kształcenia podyplomowego dla lekarzy stomatologów PRACTICULUM IMPLANTOLOGII zostały nagrodzone w XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI.

Konkurs „Teraz Polska” ma na celu wyłonienie najlepszych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. W 2017 roku Kapituła Konkursu nagrodziła Godłem „Teraz Polska” 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

Jestem zaszczycona otrzymaniem Godła „Teraz Polska”. Mówię to w imieniu całego zespołu, lekarzy i asystentek Kliniki oraz mentorów Instytutu VIVADENTAL, bez których nasze sukcesy nie byłyby możliwe, mówi dr n. med. Violetta Szycik – Prezes Zarządu Spółki VIVADENTAL, Dyrektor Naukowy Instytutu VIVADENTAL. Każdego dnia dążymy do tego, aby VIVADENTAL był synonimem najwyższej jakości, rzetelności i innowacji. Ta nagroda jeszcze bardziej nas nobilituje oraz inspiruje do dalszego rozwoju w obszarze polskiej stomatologii i edukacji podyplomowej lekarzy. Nasza nagroda przeciera szlak dla innych podmiotów z branży dentystycznej. Polska stomatologia to dzisiaj ścisła światowa czołówka, której potrzeba prestiżowej promocji – dodaje dr Violetta Szycik.

VIVADENTAL to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo-badawczy, działający w Polsce już ponad 25 lat. To także fundacja dla dzieci oraz specjalistyczne wydawnictwo. Wkrótce prywatna telewizja medyczna i portal turystyki medycznej i rehabilitacyjnej.

Nagrodzona Godłem „Teraz Polska” usługa VIVADENTAL SMILE DESIGN to innowacyjny program kompletnej metamorfozy uzębienia, obejmujący wszystkie dziedziny stomatologii i najnowocześniejsze technologie współczesnej medycyny, dający Pacjentom szansę na spełnienie marzeń o pięknym, wymarzonym uśmiechu.

Program składa się z pięciu etapów:
1) etap diagnostyczny, z wykorzystaniem najnowocześniejszych i bezpiecznych dla Pacjenta rozwiązań
technologicznych;

2) etap planowania, z zaangażowaniem konsylium lekarzy wszystkich niezbędnych specjalizacji: chirurgicznej, implantologicznej, ortodontycznej, protetycznej, periodontologicznej;

3) etap projektowania i wizualizacji – kluczowa faza przygotowania metamorfozy uśmiechu, w której Pacjent otrzymuje wirtualny projekt swojego uzębienia;

4) etap wielokierunkowego, całkowicie bezbolesnego i komfortowego leczenia oraz

5) etap końcowy, obejmujący kontrolę efektów oraz przekazanie gwarancji.

Dzięki digitalizacji całego procesu, tomografii komputerowej, skanowaniu, technologii CAD/CAM oraz wizualizacji, Pacjent jeszcze przed zabiegiem wie, jak będzie wyglądało jego zrekonstruowane uzębienie i nowy uśmiech. Jednoczasowe zabiegi wykonywane przez specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii pozwalają skrócić czas leczenia i zmniejszyć jego koszty. To wszystko sprawia, że VIVADENTAL SMILE DESIGN codziennie przynosi wielu Pacjentom Kliniki Vivadental ogromną satysfakcję z efektów terapeutycznych i estetycznych.

Godło „Teraz Polska” otrzymało również PRACTICULUM IMPLANTOLOGII – najbardziej innowacyjny i zaawansowany program edukacyjny dla adeptów implantologii stomatologicznej. Jego autorką jest należąca do grona prekursorów polskiej implantologii dr n. med. Violetta Szycik. 10. miesięczne szkolenie obejmuje komplementarny zakres wiedzy z implantologii, chirurgii, protetyki implantologicznej oraz regeneracji tkanki kostnej. Wykorzystywane są w nim najnowocześniejsze technologie wirtualne 3D, takie jak tomografia komputerowa, skaner wewnątrzustny czy oprogramowanie do projektowania i wizualizacji.

Szkolenie sprofilowane jest na praktyczne przygotowanie lekarza do samodzielnego wykonywania procedur zabiegowych, a kluczowym elementem systemu edukacyjnego są zabiegi implantacyjne u Pacjentów, wykonywane przez szkolących się lekarzy pod kontrolą doświadczonych implantologów. Poprzedzają je kursy teoretyczno-praktyczne, wykłady i ćwiczenia na fantomach oraz analiza zabiegów przeprowadzanych „na żywo”. Szkolenie uzupełnia specjalistyczny kurs dla asystentek szkolących się lekarzy. Elastyczny system umożliwia pogłębianie wiedzy oraz umiejętności praktycznych na każdym poziomie zaawansowania, a w dalszym etapie do przeprowadzania najbardziej złożonych procedur zabiegowych. Dodatkowym elementem szkolenia są konsultacje on-line zabiegów przeprowadzanych przez absolwentów Practiculum Implantologii we własnych praktykach.

Program kształcenia obejmuje nie tylko implantologię, ale także ekonomię, marketing, prawo medyczne oraz zagadnienie zarządzania przez wartości, tak niezwykle istotne w medycznej działalności usługowej. Absolwenci Practiculum Implantologii z powodzeniem wprowadzają leczenie implantologiczne do oferty swoich praktyk, a równie profesjonalne przygotowanie biznesowe otwiera przed nimi szanse na odniesienie sukcesu. W ten sposób polscy Pacjenci pozyskują zupełnie nowe możliwości nowoczesnego specjalistycznego leczenia utraconych zębów bez potrzeby szukania pomocy za granicą.

Fundacja „Teraz Polska” od ponad 25 lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

Po ponad 25 latach Konkurs „Teraz Polska”, a właściwie jego Laureaci, wciąż zaskakują. W tym roku w gronie zwycięzców znajdziemy wiele innowacyjnych produktów i usług, militaria, nowoczesne technologie, a także, co nas cieszy – start-upy. Tegoroczna edycja dowodzi, że Konkurs i lista Laureatów są odzwierciedleniem tendencji i zmian w krajowej gospodarce – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród Laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie – dodaje.

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany od przeszło 25 lat. W tym czasie, jako naród staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami. Na zakupach przede wszystkim wybieramy jakość. To oznacza, że Godło „Teraz Polska” jest dziś bardzo potrzebne. Od początku swojego istnienia stało się ono symbolem najwyższej jakości, niejako drogowskazem dla konsumentów. Stojąc przy sklepowych półkach, Polacy wiedzą, że ten biało-czerwony znak gwarantuje to, co najlepsze – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Godłem promocyjnym „Teraz Polska” mogą posługiwać się wyłącznie nagrodzone firmy. Wręczenie statuetek odbyło się 29 maja br. podczas Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.